1 Şubat 2012 Çarşamba

ne bileyimmmm beeennn!!!

"mekan insanı olmak" iyi birşeydir.  nerde mekanda tanınan bir insan var orda mutluluk var. hep mutlu olmuşumdur mekan da garsonları tanımaktan,mekan sahibi o güzel insanlarla iki lafın belini kırmaktan, "şşşşt hacı! deyip, sevgili garson insanına elinde 2 çay işareti yapmaktan...Huzur var işte orda huzur...farklılık var. "ben" var orda ben!

---------------

"ağzının tadını bilsen burnunun bokunu yerdin " cümlesini pek severim. yerli yerinde kullanınca cuk diye oturuyor.O vakit işte ; dörtnala gelip Uzak Asya'dan Akdenize bir kısrak başı gibi uzanan bu memleket bizim! diyesim gelir.Çoşarım,çoşarım...çoşarım ben!

-----------------

Ne biçim bir insanım ben?deli miyim?divaneyim? azıcık akıl yok mu bende? Bence yok.Ama güzelim, güzel severim,çok sevimliyim, çok çok sevimliyim, ponçik gibiyim! Yuh bana ama! Tamam yeter...geldi geçti!

---------------

Dışarı bembayaz.Ne güzel olurdu şimdi evimin penceresinden lapa lapa yağan kara bakmak ve elimde sahlepim ve kitabımı okurken huzurlu sıcacık evimde oturmak. Pehh! zor işler bunlar.Ancak filmlerde olur . Bir de şömine ateşi isteseydin de tam olsaydı ayı. Töbe yarabbim! Ağzımı bozdum kendime.Kendi kendime işgillendim.Kendi kendimi yerdim.Yerin dibine soktum.Olsun severim kendimi.Hem severim, hem döverim...

Öperim hem kendimi hem sizi!2 yorum:

Sitare dedi ki...

:)))
yüzümdeki gülücükler açtı okudukça mersiiii

nil dedi ki...

Allahın delisi,zır delisi:))))nasıl kaçırdım ben bunu,allahtan biri kafama taaank ettirdi de okudum:)))))oysa ki algıda direkt bunu seçerdim,kaprisini sevdiğim:))